Looking for a large quantity of D080B-021K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | D080B-021K |
| Brand Name | Accell |
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Technical Information | |
| Receptacles | 7 x AC Power |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Power Handling | 1.80 kVA |
| Surge Energy Rating | 1080 J |
| Physical Characteristics | |
| Power Cord/Cable Length | 3 ft |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no D080B-021K. Or Request a Quote below: