Looking for a large quantity of AD5EHPMEU3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AD5EHPMEU3 |
| Brand Name | Addonics |
| Product Type | Port Replicator |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Device Supported | Computer |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| eSATA | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 6.70 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AD5EHPMEU3. Or Request a Quote below: