Looking for a large quantity of AD4MSPX2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AD4MSPX2 |
| Brand Name | Addonics |
| Product Type | DAS Array |
| Storage | |
| Number of Solid State Drive Supported | 4 |
| Controllers | |
| Controller Type | mini-SATA/600 |
| RAID Levels | 0, 1, 10 |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 2.0 x4 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 0.6" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 6.6" |
| Weight (Approximate) | 2.43 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AD4MSPX2. Or Request a Quote below: