Looking for a large quantity of ADCFAEU3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ADCFAEU3 |
| Brand Name | Addonics |
| Product Type | Flash Reader |
| Technical Information | |
| Memory Card Supported | CFast Card |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | eSATA/USB Combo |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.4" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.4" |
| Form Factor | External |
| Weight (Approximate) | 1.55 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ADCFAEU3. Or Request a Quote below: