Looking for a large quantity of ADU3ESAM-X? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ADU3ESAM-X |
| Brand Name | Addonics |
| Product Type | Data Transfer Adapter |
| Technical Information | |
| Adapter Type | USB/eSATA |
| Connector on First End | 1 x Type A Male USB 3.0 USB |
| Connector on Second End | 1 x Female eSATA |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.1" |
| Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 0.46 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ADU3ESAM-X. Or Request a Quote below: