Looking for a large quantity of S4SHU3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | S4SHU3 |
| Brand Name | Addonics |
| Product Type | DAS Array |
| Storage | |
| Number of Hard Drives Supported | 4 |
| Number of Solid State Drive Supported | 4 |
| Controllers | |
| Controller Type | Serial ATA/600 |
| RAID Levels | 0, 1, 5, 10, Clone Mode (N-Way Mirror), Concatenation, JBOD |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of 2.5" Bays | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface |
eSATA USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 2" |
| Width | 6.9" |
| Depth | 9.9" |
| Weight (Approximate) | 3.64 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no S4SHU3. Or Request a Quote below: