Looking for a large quantity of AKB-625UB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AKB-625UB |
| Brand Name | Adesso |
| Product Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 87 |
| Hot Keys |
Volume Down Volume Up Play/Pause Stop Mute Next Track Previous Track Windows Lock Key |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 14" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.50" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AKB-625UB. Or Request a Quote below: