Looking for a large quantity of OLS120D2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | OLS120D2 |
| Brand Name | Altronix |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage |
12 V DC @ 3 A 12 V DC @ 1 A 24 V DC @ 3 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.8" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 7.3" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no OLS120D2. Or Request a Quote below: