Looking for a large quantity of OS4334WLU6KHKS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | OS4334WLU6KHKS |
| Brand Name | AMD |
| Product Type | Processor |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Clock Speed | 3.10 GHz |
| Overclocking Speed | 3.50 GHz |
| L2 Cache | 6 MB |
| L3 Cache | 8 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 32 nm |
| Processor Socket | Socket C32 OLGA-1207 |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 95 W |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 153.9°F (67.7°C) |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no OS4334WLU6KHKS. Or Request a Quote below: