Looking for a large quantity of AD5350JAHMBOX? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AD5350JAHMBOX |
| Brand Name | AMD |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Clock Speed | 2.05 GHz |
| L2 Cache | 2 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 28 nm |
| Processor Socket | Socket AM1 |
| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon HD 8400 |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 25 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 1.4" |
| Depth | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 1.04 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AD5350JAHMBOX. Or Request a Quote below: