Looking for a large quantity of FD9370FHHKWOX? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | FD9370FHHKWOX |
| Brand Name | AMD |
| Product Type | Processor |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Clock Speed | 4.40 GHz |
| Overclocking Speed | 4.70 GHz |
| L2 Cache | 8 MB |
| L3 Cache | 8 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 32 nm |
| Processor Socket | Socket AM3+ |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 220 W |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no FD9370FHHKWOX. Or Request a Quote below: