Looking for a large quantity of SD3850JAHMBOX? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SD3850JAHMBOX |
| Brand Name | AMD |
| Product Type | Processor |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Clock Speed | 1.30 GHz |
| L2 Cache | 2 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 28 nm |
| Processor Socket | Socket FS1 |
| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon HD 8280 |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 25 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 1.4" |
| Depth | 1.4" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SD3850JAHMBOX. Or Request a Quote below: