Looking for a large quantity of H2O1250? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | H2O1250 |
| Brand Name | Antec |
| Product Type | Cooling Fan/Radiator |
| Fan Information | |
| Number of Fans | 2 |
| Fan Speed (rpm) | 2 x 2400 rpm |
| Heatsink Information | |
| Cooler Type | Liquid |
| Compatible Processor Socket |
Socket T LGA-775 Socket H3 LGA-1150 Socket H2 LGA-1155 Socket H LGA-1156 Socket B LGA-1366 Socket R LGA-2011 Socket AM2 PGA-940 Socket AM2+ PGA-940 Socket AM3 PGA-941 Socket AM3+ Socket FM1 Socket FM2 |
| Physical Characteristics | |
| Material | Copper Plate |
| Fan Diameter | 2 x 120 mm |
| Weight (Approximate) | 2.87 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Processor |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no H2O1250. Or Request a Quote below: