Looking for a large quantity of ISK600M? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ISK600M |
| Brand Name | Antec |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
Micro ATX Mini ITX |
| Number of Fans Supported | 5 |
| Number of Fans Installed | 2 |
| Installed Fan Size |
4.72" 5.51" |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 3 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 4 |
| Number of Total Expansion Bays | 8 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | No |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material |
Aluminum Plastic Steel |
| Form Factor | Cube |
| Height | 11.4" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 13.3" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ISK600M. Or Request a Quote below: