Looking for a large quantity of VSK4350? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VSK4350 |
| Brand Name | Antec |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
ATX Micro ATX Mini ITX |
| Number of Fans Supported | 2 |
| Number of Fans Installed | 1 |
| Installed Fan Size | 4.72" |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 3 |
| Number of External 3.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 9 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Power Supply Wattage | 350 W |
| Physical Characteristics | |
| Material | Steel |
| Height | 17.3" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 16.2" |
| Weight (Approximate) | 10.80 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VSK4350. Or Request a Quote below: