Looking for a large quantity of P6N-JP? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P6N-JP |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Technical Information | |
| Receptacles | 6 x NEMA 5-15R |
| Dataline Protection | Fast Ethernet |
| Power Description | |
| Input Voltage | 100 V AC |
| Surge Energy Rating | 510 J |
| Physical Characteristics | |
| Power Cord/Cable Length | 6 ft |
| Height | 1.5" |
| Width | 11.1" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P6N-JP. Or Request a Quote below: