Looking for a large quantity of PW5TLR? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PW5TLR |
| Brand Name | APC |
| Product Type | Surge Suppressor/Protector |
| Technical Information | |
| Receptacles | 5 x NEMA 5-15R |
| Dataline Protection | Phone/Fax/Modem/DSL |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Surge Energy Rating | 960 J |
| Physical Characteristics | |
| Power Cord/Cable Length | 6 ft |
| Height | 1.6" |
| Width | 12" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 2.01 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PW5TLR. Or Request a Quote below: