Looking for a large quantity of A25-3USB-500? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | A25-3USB-500 |
| Brand Name | Apricorn |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 500 GB |
| Drive Performance | |
| Spindle Speed (rpm) | 5400 |
| Buffer | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Portable |
| Drive Width | 2.5" |
| Height | 0.7" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 6.20 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no A25-3USB-500. Or Request a Quote below: