Looking for a large quantity of AP-ANT-25? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AP-ANT-25 |
| Brand Name | Aruba |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Frequency Band Type |
UHF SHF |
| Frequency |
2.40 GHz to 2.50 GHz 4.90 GHz to 6 GHz |
| Antenna Gain | 5 dBi |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | RP-SMA |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.3" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 7.9" |
| Form Factor | Pole/Wall |
| Weight (Approximate) | 9.12 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Wireless Data Network Outdoor |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AP-ANT-25. Or Request a Quote below: