Looking for a large quantity of RAP-155P? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | RAP-155P |
| Brand Name | Aruba |
| Product Type | Wireless Access Point |
| Technical Information | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Wireless Transmission Speed | 450 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 5 |
| PoE (RJ-45) Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Desktop Wall Mountable |
| Height | 9.7" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 0.1" |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no RAP-155P. Or Request a Quote below: