Looking for a large quantity of 90XB0160-BBP000? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 90XB0160-BBP000 |
| Brand Name | ROG |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Backpack |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material |
Ballistic Nylon Rubber |
| Durability | Water Resistant |
| Height | 20" |
| Width | 13.8" |
| Depth | 7.2" |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook Tablet Headset Keyboard Power Adapter Camera Mouse |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 90XB0160-BBP000. Or Request a Quote below: