Looking for a large quantity of WT710-1A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WT710-1A |
| Brand Name | Asus |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution | 1200 dpi |
| Scroller Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | Gray |
| Height | 1" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 5.3" |
| Weight (Approximate) | 4.06 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Computer |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WT710-1A. Or Request a Quote below: