Looking for a large quantity of 90-YAA0K0-0UAN0BZ? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 90-YAA0K0-0UAN0BZ |
| Brand Name | Asus |
| Product Type | Sound Board |
| Technical Information | |
| Audio Processor Manufacturer | C-Media |
| Audio Processor Model | CMI8786 |
| Host Interface | PCI |
| Signal to Noise Ratio (SNR) |
105 dB 103 dB |
| Maximum Playback Sampling Rate | 3 Byte 96 kHz |
| Maximum Recording Sampling Rate | 3 Byte 44.10 kHz |
| DAC Data Width | 24 bit |
| Sound Channels | 5.1 |
| Interfaces/Ports | |
| Auxiliary Audio In | Yes |
| S/PDIF Out | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 6.7" |
| Width | 2.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 90-YAA0K0-0UAN0BZ. Or Request a Quote below: