Looking for a large quantity of 90YV06X3-M0NA00? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 90YV06X3-M0NA00 |
| Brand Name | Asus |
| Product Type | Graphic Card |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Chipset Line | GeForce |
| Chipset Series | GTX 700 |
| Chipset Model | GTX 750 |
| GPU Clock | 1.02 GHz |
| GPU Boost Clock | 1.09 GHz |
| Memory | |
| Standard Memory | 2 GB |
| Memory Technology | GDDR5 |
| Bus Width | 128 bit |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 1 |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| DVI | Yes |
| Total Number of DVI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Slot Space Required | Dual |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Cooler Type | Passive Cooler |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.5" |
| Length | 7.9" |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 90YV06X3-M0NA00. Or Request a Quote below: