Looking for a large quantity of VC812? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VC812 |
| Brand Name | VanCryst |
| Product Type | Signal Converter |
| Technical Information | |
| Functions |
Video Conversion Video Scaling De-interlace Noise Filtering Video Processing |
| Maximum Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Mountable |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 10.23 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VC812. Or Request a Quote below: