Looking for a large quantity of VC840? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VC840 |
| Brand Name | VanCryst |
| Product Type | Signal Converter |
| Technical Information | |
| Functions | Video Conversion |
| Maximum Resolution | 2048 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Audio Line Out | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Mountable |
| Height | 1.2" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 4.8" |
| Weight (Approximate) | 10.23 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VC840. Or Request a Quote below: