Looking for a large quantity of 312-1007-AX? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 312-1007-AX |
| Brand Name | Axiom |
| Product Type | Battery |
| Battery Information | |
| Application/Usage | Notebook |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6" |
| Width | 10.9" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 1.09 lb |
| Miscellaneous | |
| Compatible to OEM Part Number | 312-1007 |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 312-1007-AX. Or Request a Quote below: