Looking for a large quantity of 588141-B21-AX? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 588141-B21-AX |
| Brand Name | Axiom |
| Product Type | Memory Expansion Board |
| Memory | |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| Number of Pins | 240-pin |
| Memory Form Factor | DIMM |
| Number of Total Memory Slots | 8 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Length | 7.1" |
| Thickness | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 15.20 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Server |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 588141-B21-AX. Or Request a Quote below: