Looking for a large quantity of AXG91664? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AXG91664 |
| Brand Name | Axiom |
| Product Type | SFP |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details | 1 x LC 100BASE-LX Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Fiber Mode Supported | Single-mode |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Network Technology | 100BASE-LX |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 0.59 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AXG91664. Or Request a Quote below: