Looking for a large quantity of AXG93647? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AXG93647 |
| Brand Name | Axiom |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 960 GB |
| Encryption Standard | 256-bit |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 825 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 810 MB/s |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface Standard | PCI Express 2.0 x2 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 6.6" |
| Weight (Approximate) | 3.52 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | United States |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AXG93647. Or Request a Quote below: