Looking for a large quantity of 5900-292? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 5900-292 |
| Brand Name | AXIS |
| Product Type | PoE Injector |
| Power Description | |
| Minimum Output Voltage | 55 V DC |
| Maximum Output Power | 30 W |
| Interfaces/Ports | |
| Input Ports | 1 10/100Base-TX |
| Output Ports | 1 10/100Base-TX |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Mount Type | Wall/Shelf/DIN Rail-mountable |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.1" |
| Depth | 5.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 5900-292. Or Request a Quote below: