Looking for a large quantity of BSF600A55? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BSF600a55 |
| Brand Name | Barracuda |
| Product Type | Network Security/Firewall Appliance |
| Technical Information | |
| Firewall Protection Supported |
Denial of Service (DoS) Anti-phishing Antivirus Anti-spam Anti-spoofing Directory Harvest Attack Content Filtering Email Content Filtering |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.8" |
| Depth | 22.6" |
| Weight (Approximate) | 26 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BSF600A55. Or Request a Quote below: