Looking for a large quantity of BSF800A11? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BSF800a11 |
| Brand Name | Barracuda |
| Product Type | Network Security/Firewall Appliance |
| Technical Information | |
| Firewall Protection Supported |
Anti-spam Antivirus Anti-phishing Denial of Service (DoS) Email Attachment Filtering Content Filtering Keyword Filtering URL Filtering |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 25.5" |
| Depth | 17.4" |
| Weight (Approximate) | 46.08 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BSF800A11. Or Request a Quote below: