Looking for a large quantity of F8J002TTPUR? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | F8J002TTPUR |
| Brand Name | Belkin |
| Product Type | Auto Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
iPhone iPod iPad e-book Reader Tablet PC Smartphone Cellular Phone |
| Power Description | |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Power | 10 W |
| Maximum Output Current | 2.10 A |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no F8J002TTPUR. Or Request a Quote below: