Looking for a large quantity of B2A070-C00? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | B2A070-C00 |
| Brand Name | Belkin |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Sleeve |
| Carrying Options | Handle |
| Maximum Screen Size Supported | 11" |
| Physical Characteristics | |
| Color |
Black Gray |
| Exterior Material | Ballistic Nylon |
| Durability |
Impact Resistant Interior Shock Absorbing Drop Resistant Tear Resistant |
| Width | 8" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook Accessories Charger MacBook Air |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no B2A070-C00. Or Request a Quote below: