Looking for a large quantity of F7C016? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | F7C016 |
| Brand Name | Belkin |
| Product Type | Power Saving Device |
| Technical Information | |
| Number of Receptacles | 1 |
| Receptacles | 1 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Current Rating | 15 A |
| Power Consumption | 1800 W |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Iron Electric Grill Coffee Maker Space Heater Fan Mobile Electronic Charger Microwave |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no F7C016. Or Request a Quote below: