Looking for a large quantity of ACS414A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ACS414A |
| Brand Name | Black Box |
| Product Type | Signal Converter |
| Technical Information | |
| Functions |
Video Conversion Video Scaling |
| Maximum Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Component Video | Yes |
| DVI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1.7" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ACS414A. Or Request a Quote below: