Looking for a large quantity of IC473A-F? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | IC473A-F |
| Brand Name | Black Box |
| Product Type | Transceiver/Media Converter |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | No |
| DVI | No |
| USB | No |
| Management Port | No |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 3 oz |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no IC473A-F. Or Request a Quote below: