Looking for a large quantity of IC204A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | IC204A |
| Brand Name | Black Box |
| Product Type | USB Hub |
| Technical Information | |
| Host Interface | USB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 0.7" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 1.6" |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no IC204A. Or Request a Quote below: