Looking for a large quantity of ICI200A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ICI200A |
| Brand Name | Black Box |
| Product Type | USB Hub |
| Technical Information | |
| Host Interface | USB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 2.0 Ports | 4 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1.4" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 1.40 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Country of Origin | United States |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ICI200A. Or Request a Quote below: