Looking for a large quantity of SI-GT-C10GX2PLUS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SI-GT-C10GX2PLUS |
| Brand Name | Brocade |
| Product Type | Layer 3 Switch |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 7 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor |
Rack-mountable Desktop |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 22" |
| Weight (Approximate) | 40 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SI-GT-C10GX2PLUS. Or Request a Quote below: