Looking for a large quantity of NI-CER-2048F-AC? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | NI-CER-2048F-AC |
| Brand Name | Brocade |
| Product Type | Router |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 48 |
| Power Description | |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 17.6" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no NI-CER-2048F-AC. Or Request a Quote below: