Looking for a large quantity of XBR-000232? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | XBR-000232 |
| Brand Name | Brocade |
| Product Type | QSFP |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details | 1 x MTP Fiber Channel Network |
| Media & Performance | |
| Fiber Mode Supported | Multi-mode |
| Network Technology | Fiber Channel |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 2.8" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no XBR-000232. Or Request a Quote below: