Looking for a large quantity of PJ673? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PJ673 |
| Brand Name | Brother |
| Product Type | Direct Thermal Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 9.4 Second |
| Maximum Print Resolution | 300 x 300 dpi |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type | Plain Paper |
| Media Size | A4 - 8" x 11" |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Height | 1.6" |
| Width | 10" |
| Depth | 2.2" |
| Weight (Approximate) | 1.06 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PJ673. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.