Looking for a large quantity of RJ4030M-K? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | RJ4030M-K |
| Brand Name | Brother |
| Product Type | Direct Thermal Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution | 203 dpi |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Memory | |
| Standard Memory | 32 MB |
| Interfaces/Ports | |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Label Receipt |
| Battery Information | |
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Portable |
| Height | 6.9" |
| Width | 6.4" |
| Depth | 3" |
| Weight (Approximate) | 1.87 lb |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no RJ4030M-K. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.