Looking for a large quantity of NC2200W? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | NC2200W |
| Brand Name | Brother |
| Product Type | Wireless Print Server |
| Wireless Specifications | |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11b |
| Wireless Transmission Speed | 11 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 4.76 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no NC2200W. Or Request a Quote below: