Looking for a large quantity of ADS-1500W? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ADS-1500W |
| Brand Name | Brother |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 18 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 18 |
| Media Size | 8.50" x 34" |
| ADF Capacity | 20 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.3" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 4.1" |
| Weight (Approximate) | 3.51 lb |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ADS-1500W. Or Request a Quote below: