Looking for a large quantity of DS-920DW? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DS-920DW |
| Brand Name | Brother |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 24-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 8 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 8 |
| Media Size |
8.50" x 32" 8.50" x 16" 2.20" x 3.50" 1.57" x 1.57" 3.40" x 3.40" Custom Size |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6" |
| Width | 12.1" |
| Depth | 2.6" |
| Weight (Approximate) | 1.17 lb |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DS-920DW. Or Request a Quote below: