Looking for a large quantity of TS5200D0802S? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TS5200D0802S |
| Brand Name | Buffalo |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Technical Information | |
| Number of Channels | 16 |
| Connectivity Technology | Wired |
| System Components | Network Video Recorder |
| Storage | |
| Hard Drive | 8 TB |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.6" |
| Width | 6.7" |
| Weight (Approximate) | 9.90 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TS5200D0802S. Or Request a Quote below: