Looking for a large quantity of 9488B008AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 9488B008AA |
| Brand Name | Canon |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 23 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 15 |
| Maximum Print Resolution | 600 x 1200 dpi |
| Wireless Print Technology |
Apple AirPrint Google Cloud Print |
| Duplex Printing | Automatic |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 3" |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Fax | |
| Fax Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Photo Paper Envelope High Resolution Paper Matte Paper Pro Luster Photo Paper Photo Paper Plus Semi-gloss Photo Paper Plus Glossy II |
| Media Size |
A4 - 8.30" x 11.70" Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" DL Envelope - 4.30" x 8.60" A5 - 5.80" x 8.30" B5 - 6.90" x 9.80" 7.87" x 9.84" 5.12" x 7.09" 3.94" x 5.91" 3.50" x 8.50" 5" x 14" |
| Media Handling |
2 x Cassette 250 Sheet 1 x Automatic Document Feeder 50 Sheet Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 500 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 15000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 12.6" |
| Width | 18.2" |
| Depth | 15.3" |
| Weight (Approximate) | 26.9 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 9488B008AA. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.